Collection: Choose Your DIY Project
Mulberry's DIY Workshop, located in downtown Lexington, Virginia, offers a variety of seasonal and holiday DIY Projects for adults and children. Once you have chosen your project, you may reserve your seat at an Open Design Workshop, which is open to the community. Otherwise, you may schedule a Private Workshop for your group. We also offer take & make kits, which can be purchased online, picked up at our workshop, then completed at your convenience.
-
Large Interchangeable Plate Stand with Teach Love Inspire Insert
Regular price $48.00 USDRegular priceUnit price / per -
Teach Love Inspire Large Insert
Regular price From $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
Classroom Decor Smiley Face Rounds
Regular price From $6.00 USDRegular priceUnit price / per -
Personalized Name Sign
Regular price From $40.00 USDRegular priceUnit price / per -
Look What I Made At School Pencil Magnet
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Personalized Teacher Notepad
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Teacher Notepad
Regular price $20.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeabe Teacher Notepad Inserts
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / per -
Teacher Ornaments
Regular price From $6.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Welcome Office Sign
Regular price $20.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Welcome Office Sign Inserts
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Apple Cider Season Mini 10.5" Door Hanger
Regular price $30.00 USDRegular priceUnit price / per -
Farm Fresh Apples Mini Door Hanger
Regular price $30.00 USDRegular priceUnit price / per -
Apple Bucket Shelf Sitter
Regular price $25.00 USDRegular priceUnit price / per -
Apple 4x4 Decorative Tiles
Regular price From $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Triple Leaning Tower
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Double Leaning Tower
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Single Leaning Tower
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Square Frame with Apple Insert
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
Interchangeable Rectangle Frame with Candy Apple Insert
Regular price $25.00 USDRegular priceUnit price / per